Първата стационарна камера за скорост в Пловдив ще бъде монтирана на подлеза на „Гладстон“, съобщиха от общината.
По разпореждане на кмета на Пловдив Костадин Димитров ще бъде монтирана стационарна камера за автоматичен контрол на скоростта в подлеза на улица „Гладстон“.
Кметът на Пловдив обяви, че това ще бъде първото подобно съоръжение в града, което ще бъде свързано със системата на МВР и ще позволява автоматично засичане на моментната скорост на преминаващите превозни средства, както и автоматично разпознаване на регистрационните им номера при нарушения.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
„Община Пловдив вече осигури средства за закупуване на устройството. Това ще бъде първата камера за скорост, която не просто ще информира, а реално ще може да засича и санкционира нарушителите“, заяви кметът Костадин Димитров.
Новата стационарна камера за скорост ще бъде свързана със системата на МВР. Промените в Закона за движение по пътищата, които се очакват скоро, ще дадат право на общините да изграждат и използват такива системи не само за превенция, но и за ефективен контрол и налагане на санкции.
„Надявам се чрез контрол и чрез реално санкциониране на нарушителите да постигнем резултати и да ограничим високата скорост не само тук, но и на всички ключови пътни точки в града“, подчерта още кметът на Пловдив Костадин Димитров.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK