Министерството на образованието и науката (МОН) обмисля варианти за обединяване на някои висши училища под различни форми, съобщават от ведомството.
От там уточняват, че реформата ще бъде в съответствие със Стратегията за развитие на висшето образование, а целта – повишаване на качеството.
„Обсъжданите варианти нямат нищо общо с тиражираната в медиите информация за създаване на мегаструктури и намаляване на държавните висши училища от 38 на 16“, уточняват от МОН.
Официалната позиция на просветното министерство ще бъде представена пред Съвета на ректорите на 22 февруари.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















