Мирослав Рашков е номинацията за главен секретар на МВР, научи bTV от свои източници.

От Трявна президентът Румен Радев потвърди, че съгласувателната процедура с правителството е задействана и до дни ще вземе решение по този въпрос.

След напрежението между президента и премира за това обжсъждано ли и под каква форма име за главен секреретар на МВР, днес президнтът разкри:

"Получих най-сетне искане за съгласуване за  назначаване на главен секретар на МВР и скоро ще взема решение по този въпрос", каза Радев. 

Според процедурата , професионалният ръководител на МВР се назначва по предложение на правителството с указ на президента. Държавният глава може да откаже да издаде такъв. Радев не посочи кого властта предлага, но bTV научи от два различни източника, че най-вероятно става дума за Мирослав Рашков, който в момента е изпълняващ длжността главен секретар на МВР. 

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Засега свикване на Констултативния съвет по национална сигурност заради напрежението в Близкия Изток не се налага, каза още от Трявна президентът. 

"Разбира се че рискове има , те се оценяват всеки един ден, в текущо време , слубите работят изключително интезивно. При  нужда може да се свика, но аз очквам предложенията и становищта на миналия по тази тема да се изпълнят напълно", каза още Радев. 

Президентът отбеляза, че един от негативните ефекти от войната в Близкия изток е увеличението на цените на петрола, което , по думите му, няма как да не окаже влияние върху семейните бюджети.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK