Министерството на енергетиката е в готовност да съдейства с всичко необходимо за разследване на казуса с газохранилището в Чирен. Това обяви от Бургас ресорният министър Жечо Станков.
На този фон опозицията отново атакува, като видя “скандално бездействие по случая”.
Енергийният министър Жечо Станков обясни, че вече няколко пъти е предоставяна информация на контролните органи по разследването на Чирен.
„Трябва да изчакаме там какво ще се случи, от моя гледна точка имат пълно съдействие за предоставяне на информация. И съм човек който няма да позволя върху името на българската енергетика да се поставят етикети, които не съответстват на истината“, заяви той.
Реакция и от Европейския парламент. След като „Продължаваме промяната -Демократична България“ изпратиха сигнал до Европрокуратурата за твърденията на Теодора Георгиева, че е заплашвана от Делян Пеевски, днес формацията, от която са част призова българските власти за пълно съдействие.
„Има усещане, че Малинов, а може би и участието на Пеевски, след последните изявления на европрокурор Георгиева се прикрива от българските институции“, коментира Надежда Йорданова.
Казусът може да се отрази негативно на имиджа на страната ни, предупреди и вицепремиерът Атанас Зафиров.
„Защото има политици и политически сили, които се опитват да правят капитал от това. Европейската прокуратура има целия капацитет и цялата информация да заеме съотетните решения“, коментира той.
Иначе, капациетатът на газохранилището в Чирен вече е увеличен, каза енергийният министър в Бургас, където беше на посещение, за да инспектира подготовката за изграждането на Вертикалния газов коридор - стратегически проект за региона и Европа.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK