„Работим на пълни обороти, за да дадем глътка въздух на най-уязвимия сегмент на българската икономика – микро-, малките и средни предприятия“. Това коментира в Силистра министърът на иновациите и растежа Александър Пулев.

„Основният ни приоритет е да помогнем на бизнеса в условия на световни кризи – галопираща инфлация и криза в енергетиката, да не се загуби нито една стотинка по европейските програми“, добави той.

„Много се спекулира с Плана за възстановяване и устойчивост, но той работи. По линия на Министерството на иновациите и растежа до края на тази година ще канализираме 735 млн. лв., като 600 млн. лева от тях са по Плана за възстановяване“, посочи Пулев.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google