Служебният вътрешен министър Иван Демерджиев е на проверка на граничния пункт "Капитан Андреево". Поводът не са мигрантите, а това, че държавата започва принудително да си изземва помещенията, които в момента са с наемател частната лаборатория „Евролаб“.
Лабораторията не извършва дейност в тях и държавата ще започне да си ги връща обратно.
До изграждането на държавна лаборатория на пункта, пробите от фитосанитарния контрол, ще продължават да се правят в София
„Такава лаборатория ще бъде изградена и в Лесово. Тук ще бъде усилен капацитета на лабораторията. Ние сме длъжни да осигурим надежден фитосанитарен контрол, длъжни сме да осигурим възможност бързо да бъдат обработвани тези товари“, заяви Иван Демерджиев.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















