Не съжалявам, защото го направих от морални подбуди и съм убеден в правотата на действието си. Това каза пред bTV мъжът, откъртил плочи от Паметника на Съветската армия в София.

Той допълни, че е притеснен, защото е имало много обиди по интернет към извършителя, както и заплахи.

„Ще си понеса материалните последствия и наказанието, което ще ми бъде определено, не знам какво е то. Привикан съм в Първо районно МВР, за да дам показания, оттам нататък прокурорът ще реши какво обвинение да ми повдигне“.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Мъжът призна, че това, което е извършил, е вандалски акт:

„Аз си го позволих, мотивиран от морални съображения, защото бях провокиран от изказването на господин Путин, че Русия ще води тази война до победа, което е чиста заплаха за употреба на ядрени оръжия. Поради това, че не приемам и не мога да понеса за истина това, което се случва в Украйна, реших съвсем спонтанно предишния ден да разбия тази плоча. Надписът на плочата не е историческа истина“, допълни той.