Полицията в Плевен издирва водач на електрическа тротинетка, блъснал 2-годишно дете, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Плевен. 

Инцидентът е станал на 28 май около 17:30 ч.. СИгнал за инцидента е подала майката на пострадалото момченце. Жената е обяснила, че на плевенската улица "Парашкев Цветков", мъж с електрическа тротинетка е блъснал детето ѝ, след което е избягал в неизвестна посока. 

Незабавно на местопроизшествието е изпратен автопатрул на полицията. Детето е прегледано в Центъра за спешна медицинска помощ в Плевен и по-късно е освободено за домашно лечение с леки наранявания. 

През март блъснаха с тротинетка полицай в центъра на Плевен, след като се опита да предпази дете от сблъсъка. Движението на тротинетки в центъра на града и в парк „Кайлъка“ е забранено. 

В града тече кампания срещу нерегламентираното движение на електрически тротинетки в централната пешеходна част. Тя бе провокирана от многобройни сигнали и жалби на граждани, обезпокоявани от „летящи тротинетки“. 

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK