Отборът на Лудогорец завърши при резултат 3:3 с Лацио в среща реванш от 1/16-финалите в Лига Европа. Така отборът на Разград се класира за 1/8 финалите на турнира. Първият двубой в Рим завърши 1:0 в полза на българския шампион.

Първото попадение вкара Кейта Балде от Лацио още в първата минута. В 54-ата минута Переа отбеляза вторият гол за гостите. Играчът на Лудогорец - Безяк се разписа и върна интригата в мача. В 78-ата минута Христо Златински изравни. В 82-ата минута Мирослав Клозе вкара за 2:3. Кишада разстреля вратата на Лацио в 82-ата минута за 3:3.

Така, след епичен сблъсък на националния стадион „Васил Левски”, българският тим се класира за 1/8 финала пред екзалтирана публика от над 30 000 души.