В село Бисер отбелязаха с курбан за здраве една година от наводненията, при които селото изгуби 6 души. 500 килограмовото теле беше сготвено и раздадено на хората.

Година, след потопа в Бисер са разделени, защото едни получиха нови къщи, а други все още чакат.

И затова някои се съмняват, че курбанът може да ги обедини.
„С един курбан - да няма да събере селото, хората се разделиха най- вече заради материалното .на един повече , на един по- малко , а никой не пита защо една година след наводнението още няма наказани хора”, обясни Йоско.

За една година в селото са построени 32 къщи, на две са налети основите, но чакат още 20.

Вътрешният министър Цветан Цветанов, който беше гост на селото, обеща че напролет строителството ще продължи.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google