„Бойко Борисов видя заговор на президента, защото „неговите съдии“ били решили, както решили. Само че Конституционният съд в момента е в състав от 11 души, четирима от тях са назначени от президента, а въпросното решение е взето единодушно.“
Това написа в пост в своя Фейсбук профил съветникът на президента по правни въпроси и бивш служебен министър на правосъдието Крум Зарков.
„Ивайло Мирчев същевременно обяви „заговор на президента с Пеевски и „Възраждане“. Не е ясно на какво основание Ивайло Мирчев твърди това, но е още съвсем прясно неговото участие в „сглобката“ с Делян Пеевски за промяна на Конституцията“, заяви още Зарков.
Според него ролята на Ивайло Мирчев и неговата политическа сила в „нормализирането на Пеевски“ като политически фактор въобще не е било предмет на конспирация, а „съвсем осъзнат акт, обилно аргументиран от тях самите в продължение на девет дълги месеца.“
„Самият Делян Пеевски пък обвинява всички, които не са санкционирани за корупция като него самия и ги нарича с всевъзможни срамни имена. И нямало да позволи преврат. Изглежда, че според него превратът се състои в това съдът на база на фактите по делото да определи правните последици от тях“, гласи още постът на Зарков.
„Нищо чудно, че както гражданите, така и повечето коментатори намират всичко случило се тия дни за „объркващо“. Може и такова да е. Но има и очевидни неща. Като това, че казаното от гореспоменатите е невярно. И още нещо, много по-важно - че отминалите избори доказано са били нечестни“, в заключение написа Крум Зарков.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase