Колекцията от антики на Божков: За 10 години е проверявана само веднъж

Още по темата гледайте в bTV Репортерите тази вечер веднага след емисията в 19 ч.

Теодора Трифонова Теодора Трифонова

Публикувано в  12:26 ч. 09.02.2020 г.

Частният музей на бизнесмена Васил Божков в сградата на „Нове Холдинг“, в който се съхранява колекцията от антики, е проверяван само веднъж от Министерството на културата. Това става след сигнал на ДАНС през 2015 г.

Снимка: btvnovinite.bg


Открити ли са нарушения – от ведомството не казват. Директорът на Инспектората за опазване на културното наследство Александър Трайков посочи, че констативният протокол е изпратен в ДАНС тогава, но към момента, няма никаква обратна връзка  по въпроса.

От фондация „Тракия“ обясняват, че не са допускани нарушения. Регулярни инспекции от министерството в музея не е имало.

„Къде са били институциите последните 10 години, и аз си задавам този въпрос. Но не мога да отговоря“, коментира доц. Бони Петрунова, директор на Националния исторически музей.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement
Снимка: btvnovinite.bg


212 предмета от колекцията са идентифицирани, за останалите над 2700 – процедурата не е завършена. 

Още по темата гледайте в bTV Репортерите тази вечер веднага след емисията в 19 ч.

Най-четени
Най-нови