Кенгуру-албинос радва посетителите на зоокъта в Павликени вече от седмица. Тя се казва Деси и е на 6 месеца.

Новото попълнение от вида Валаби все още не развива пределната скорост от 48 км/ч., но затова пък радва посетителите с необичайна бяла козина и червени очи.

Условията в зоокъта отговарят на нуждите на животинчето.

"И квадратура, и клетки, и на затворено, и на отворено. Има си и сянка, има и слънце", увери управителят Сезаин Мехмедов.

Посетителите наблюдават с интерес как кенгуруто-албинос се адаптира към новия си дом и се питат с какво ли се храни то.

"Деси яде специална смеска заешка, яде, обича чушка, обича краставичка, обича и ябълка", обясни гледачът Младен Яламов. 

Генетичният недостатък, поради който кенгуруто се е родило албинос, в зоокъта възприемат като бяла поличба.

До няколко дни снежнобялата Деси ще прави компания на Томи. Той обитава зоокъта от три години, но досега без партньор.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google