В Раковски – сърцето на католицизма в България, вярващите изпратиха своя духовен баща, папа Франциск, който днес беше погребан в базиликата „Санта Мария Маджоре“ в Рим след тържествени, продължили часове погребални ритуали на площад „Свети Петър“ във Ватикана.

В храма „Св. Михаил Архангел“ преди минути приключи вечерната служба, в която отново се споменаваше делото на папата.

Той беляза живота на стотици семейства в Раковски след като даде първо причастие на над 240 деца.  

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

А днес десетки дойдоха в храма, за да си вземат последно сбогом с папа Франциск заедно.

75-годишният Стефан Кривчев ще помни доживот срещата си с папа Франциск по време на визитата му в Раковски през май 2019 г. Стефан изпрати своя духовен водач в последния му път, там където го посрещна преди 6 години. В храма „Св. Михаил Архангел“.

„Това беше един скромен човек, който желаеше светът да бъде по-добър“, каза Стефан.

В града вече се обсъжда поставяне на статуя в негова чест, а централна улица да носи неговото име.

Над 100 младежи от цялата страна, събрани в съседното село Белозем за годишната си християнска среща, също проследиха траурната церемония. Те си взеха последно сбогом с папата по младежки - като облепиха лика му със своите послания и добри мисли.

„Когато беше в България на литургията аз присъствах ,помагах в олтара, служих на литургията, имах личен контакт с папата, не си поговорихме, защото италиански не знам, но стисна ми ръката, като цяло това е духовен лидер който е за пример“, казва Венцислав Тодоров.

Католиците у нас ще го запомнят с неговата воля да бъде солидарен с бедните, да работи в полза на мира и да брани творението на Бога.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK