За свалянето на кабинета на Борисов нито Станишев, нито Местан имат някаква заслуга, защото помним начина, по който се случи това и тази вълна в началото на 2013 година. Това каза в предаването „Тази сутрин” социологът Юрий Асланов.

Относно твърденията, че на ДПС е бил обещан сектор „Сигурност” социологът коментира, че това не му звучи убедително, че през 2012 г. някой може да се договаря по тази тема.

„Ако е имало договорки, те са настъпили след изборите през 2013 година и тогава са се правили някакви договорки. Според мен господин Местан просто се опита да направи една провокация, но мисля че отговорът на Станишев беше по-логичен и като че ли по-разумен.

На мен целият диалог ми се струва безсмислен и леко излишен, заяви анализаторът Арман Бабикян:

„Приличат на хора, които очевидно са се развели и водят някакъв диалог през съседите за това дали ще им кажат – „ти колко пъти се прибираше пиян вечер, ма айде ще го спестя”. Горе долу в този стил върви разговорът.

Очевидно, че никой няма да каже нищо, независимо какво се е договарял. А дали са си правили договорки без кръчмар, да си приписват услугата за сваляне на кабинет е доста пресилено.

Този, който най-успешно може да свали един кабинет е самият министър-председател и обикновено в България така става. Усилията, които един български премиер независимо от цвета му полага срещу себе си със своите политики са всъщност най-същественият принос за падането на който и да е български кабинет”.

Ако трябва да сме честни, тогава Бойко Борисов се самосвали, допълни Юрий Асланов.

Идват избори, ще има поне президентски избори. АБВ имат нужда от едни три-четири, пет месеца, трябва им време, за да се отдалечат от себе си в битието на управляващата партия и тази кампания стартира сега, каза Арман Бабикян. Той допълни, че най-добрият начин да се окажеш опозиция е като започнеш спор във властта. Борисов се включи в това като каза, че никакво важно решение не е взето с участието на АБВ, което е добра съчка в огъня. 

Юрий Асланов заяви, че от няколко месеца ерозира рязко надолу доверието в кабинета и всички участници в управляващото мнозинство започват да търпят негативи, а предстоят избори. Преди избори всички партии, особено малките, търсят някаква собствена легитимация, допълни социологът. По думите му АБВ е наясно, че е в тежко положение, защото носи негативите от управлението.