Самолет на израелския превозвач „Ел Ал” се приземи аварийно на Летище София днес следобед.

Няма пострадали хора при инцидента.

Пътниците са били евакуирани от машината и са били настанени след гранична зона в Терминал 2.

Причина за аварията по информация на bTV е попаднала в единия от двигателите на Боинга птица.

Машината е летяла от София за Тел Авив, като се е върнала обратно по-малко от час след излитането. Технически преглед ще определи дали самолетът ще може да излети с пътниците.

Екипът на bTV потърси за коментар представители на израелския авиопревозвач, но не бяха открити.

Около 22.40 часа самолетът излетя от Летище София, информираха от аерогарата.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google