Отборът на ЦСКА победи с 3:1 като гост Левски в мач от 34-ия кръг на футболното първенство. Двубоят бе от плейофите в първата седмица на първенството. През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол.

Левски бе по-активният отбор през първата половина, но през второто полувреме ЦСКА взе инициативата. В 58-ата минута Омар Косоко откри резултата в полза на „армейците”. В 81-ата минута резервата на Левски Радослав Цонев изравни.

В 85-ата минута Иван Стоянов, който се появи на терена минути по-рано в състава на ЦСКА, се възползва от поредна грешка в отбраната на Левски и вкара втори гол за ЦСКА с удар от наказателното поле. В добавеното време Иван Маркович оформи крайното 1:3.

Така ЦСКА спечели и четирите мача за първенство между двата тима този сезон.

Преди началото на срещата на Националния стадион „Васил Левски” са били задържани 10 души, съобщиха от СДВР.

У един от тях е открито наркотично вещество, един е бил във видимо нетрезво състояние, у осем души са открити забранени пиротехнически изделия. Те са отведени в различни столични РУП. Не са допуснати груби нарушения на обществения ред.

Агитка на “Левски” е хвърляла пиротехника в центъра на София.Това съобщиха за Агенция „Фокус” от МВР-София. Няма нанесени материални щети.