Последни новини

Явор Божанков - ябълката на раздора: Време е да събираме, не е време да делим

Явор Божанков - ябълката на раздора: Време е да събираме, не е време да делим

„Това бърка в джоба на всеки един български граждан“: Михаил Околийски с прогноза за загуба на 86,3 милиона евро

„Това бърка в джоба на всеки един български граждан“: Михаил Околийски с прогноза за загуба на 86,3 милиона евро

Проф. Асен Асенов: Цените на горивата може да скочат с до 15%, успокояване на пазарите скоро не се очаква

Тръмп и Нетаняху си общуват телепатично?

Експлозия пред еврейско училище в Амстердам

Експерт по национална и международна сигурност: Иран решава кога да свърши конфликтът, Тръмп печели битката, но губи войната

Светлинна приказка в Габрово: Първо издание на фестивала "PORTAL"

„Бързат да си поръчат“: Военен джип се вряза в ресторант край Пловдив

Тайната на добрия хляб: Как млад мъж пази жива професията на дермендията?

Горивата в България стигнаха почти 1,50 евро за литър, транспортният бранш предупреждава за скок на цените на услугите

Инцидент на Витоша: Туристи откриха мъж с много тежка хипотермия

Той бил почти в безсъзнание

Алис Борисова Алис Борисова

Публикувано в  13:39 ч. 29.12.2024 г.

Сигнал за инцидент на Витоша. Под Черни връх е открит мъж с много тежка хипотермия от трета степен, както и тежки измръзвания по ръцете и краката.

Той бил почти в безсъзнание, когато в събота сутринта туристи случайно минавали и го видели паднал встрани от пътеката. Реагирал само на болка.

Мъжът е български гражданин на видима възраст около 50 години.

На сигнала, подаден в 9:20 часа, се отзовали трима спасители, които тръгнали веднага с две моторни шейни към мястото.

Оказана му е първа помощ – изолиран е, влята му е затоплена глюкоза. След това е предаден на екип на Спешна помощ, съобщиха за bTV от Планинската спасителна служба при Българския Червен кръст.

Предполага се, че мъжът е тръгнал от Черни връх призори, но със сигурност не е прекарал нощта там.

„Ако беше прекарал нощта там, нямаше да оживее“, заявиха от Планинската спасителна служба.

От там допълниха, че условията за туризъм в планините днес са добри - слънчево, ясно и тихо е. Повечето пътища са вече проходими.

Добавиха още, че температурите са отрицателни, навсякъде има снежна покривка и хората трябва да се съобразяват със зимните условия.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

 

 

Най-четени
Най-нови