Германия надигра тотално България и победи с 3:1 гейма в 1/2-финал на олимпийската квалификация в зала "Арена Армеец". Финалът на турнира ще е между Италия и Германия, а победителят ще спечели квота за Лондон.

Волейболистите ни се представиха добре в първите два гейма - загубиха първия, но след това изравниха.

В третия гейм играта на нашите започна много добре, за което огромна заслуга имаше Матей Казийски. Тогава обаче загубихме преднина от 4 точки, а и гейма, което се оказа пагубно за нагласата на волейболистите ни. В четвъртия гейм те изглежда се бяха предали напълно.

Надеждите на българите за Олимпиадата обаче още не са се изпарили. В спортния календар остава още един квалификационен турнир при същото условие - само победителят печели виза за Лондон - 2012.