Две деца от Ловеч са с наранявания след инцидент с електрическа тротинетка, съобщиха от Областната дирекция на МВР, пише БТА.

Случаят е от около 00:30 ч. тази нощ. Момче на 16 години управлявало превозното средство по тротоар на булевард „Мизия“, но загубило контрол над тротинетката и паднало на асфалта заедно със 17-годишната си спътничка.

Двамата са с разкъсно-контузни рани и охлузвания, прегледани са в болница, след което са освободени.

Пробата за алкохол на момчето е отрицателна. Съставен му е акт за нарушение на Закона за движение по пътищата.

В София преди дни при инцидент с електрическа тротинетка също пострадаха две деца – момче на 12 години и 14-годишно момиче.