Двама мъже са нанесли побой на бабите си през изминалото денонощие в Стара Загора.
Това съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Стара Загора.
Първата пострадала е 80-годишна жена от областния град. Сигнал за случилото се е получен от 39-годишна жена, че неин родственик – 40-годишен мъж, в Стара Загора, е нанесъл побой на баба си.
Мъжът е установен и задържан за срок до 24 часа.
Сигнал за втория инцидент е получен малко след 22:00 часа снощи. Мъж на 50 години е обяснил, че негов родственик – 19-годишен мъж, е осъществил домашно насилие спрямо баба си – 64-годишна жена.
Тя е настанена в болница, без опасност за живота. Мъжът не е задържан поради здравословни причини.
Преди дни младеж на 19 години беше задържан за побой над своята майка и 15-годишно момче в чирпанското село Свобода.
Районната прокуратура в Стара Загора е ръководила разследвания по 237 досъдебни производства за престъпления, извършени в условията на домашно насилие през миналата година, предава БТА. Това е с близо 100 случая повече в сравнение с 2023 година.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK