Деньо Денев е изпълняващ функцията председател на ДАНС. Това стана ясно по време на заседанието на Комисията за контрол на службите за сигурност.

Досега Деньо Денев беше заместник-председател на Държавна агенция „Национална сигурност“.

Миналата сряда досегашният председател на ДАНС Пламен Тончев бе избран за ръководител на Комисията по досиетата.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Днес Денев беше изслушан във връзка с разследването на Христо Грозев, в което се твърди, че Главното разузнавателно управление на Русия провежда хибридни и дезинформационни кампании в България.

Държавната агенция „Разузнаване“ и служба „Военно разузнаване“ също бяха изслушани в парламента. Не стана ясно обаче, какво точно е отчетено пред Комисията.

„Заседанието беше закрито няма да коментирам факти от него“, заяви Деньо Денев.

„Разузнавателните служби действат извън територията на страната и се получи следният ефект- че от двете разузнавателни служби получихме много повече информация за дейността на руските служби в България отколкото от контраразузнавателната служба, чиято основна задача е да работи срещу руското разузнаване и изобщо чуждите разузнавания в България“, посочи Атанас Атанасов.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK