Дълбоки дупки, спукани гуми и щети за няколко стотин лева. За това сигнализираха водачи, минали по временното трасе на бъдещата магистрала „Европа“. 

6 километра преди граничния пункт „Калотина“. Множество са дупките на временната отсечка. На 3 януари Матей Матеев пада в тях, докато пътува за Австрия, където е студент. 

Снимка: btvnovinite.bg

„Спазвайки ограничението от 30 километра в час, опитвайки се да избегна няколко дупки на платното за движение, накрая влязох в една от тях, което причини трайно увреждане на една от моите гуми на автомобила ми и на едната джанта“, обяснява Матей.  

Снима паднали знаци и липса на маркировка. Ремонтът му струва 400 лв. Подава и жалба до пътната агенция.  

Три дни след сигнала, на пътя все още има дупки. С помощта на ролетка виждаме, че една от тях е с дълбочина около 11 см. И въпреки че е запълнена с камъни, острите й ръбове продължават да пукат гумите на водачите. 

Снимка: btvnovinite.bg

Като на Шефкет, който е на пътя повече от 5 часа.„Големи, много големи дупки, не ги видях. Спуках 2 гуми“, споделя той. Разцепва и две джанти. 

За да се прибере в Белгия, ще плати 2 000 лева.

Снимка: btvnovinite.bg

Според пътната агенция една от причините за инцидентите е неспазване на ограничението от 30 километра в час.

„В момента кърпят и утре всичките тези дупки ще бъдат изкърпени. Няма да е много дълготрайно, ако минете след 2 седмици, вероятно ще има нови отворили се дупки“, отбелязва инж. Иван Досев - член на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“.  

Шофьорите могат да търсят правата си по съдебен път.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement