Софийска районна прокуратура предаде на съд 42-годишния Димо Алексиев, който беше хванат зад волана в нетрезво състояние. В миналото актьорът вече е осъждан веднъж за идентично престъпление.

Припомняме, че през ноември миналата година полицейски патрул спира за рутинна проверка Димо Алексиев. Дрегерът на място отчита 1,49 промила.

Малко по-късно и резултатите от кръвната му проба показват наличие на алкохол в организма му - според източници на bTV актьорът е шофирал с 1,68 промила алкохол.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Тогава Димо Алексиев бе задържан за срок до 72 часа, а автомобилът му беше иззет.

По случая е водено досъдебно производство за престъпление, за което се предвижда от една до пет години затвор.

От прокуратурата съобщиха още, че в хода на разследването е направена експертиза и са разпитани свидетели. Предстои делото срещу Алексиев да започне в Софийски районен съд.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK