Бус с работници и лека кола се удариха на АМ „Марица“

Единият шофьор е с отчетен амфетамин в кръвта

Снимка: Мария Георгиева

Мария Георгиева

Публикувано в  18:18 ч. 08.07.2025 г.

Петима работници на строителна фирма от Хасково, участвали в ремонт на АМ „Марица“,   са пострадали при катастрофа на микробус, с който са били транспортирани. Ударът е бил с лек автомобил.

Произшествието е станало в 15 часа на километър 69 на магистрала „Марица“, в платното за Свиленград.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Снимка: Мария Георгиева

Микробусът, в който са пътували шестима души, прави обратен завой в участъка на магистралата, където има ремонт и е ударен странично от кола, която се движи с предимство.

След катастрофата петима от работниците са транспортирани с линейки в спешното отделение на МБАЛ - Харманли, без опасност за живота. Шофьорите са тествани за алкохол  и наркотици.

При шофьора на микробуса тестът е отчел амфетамин. Дал е кръвна проба. Той не е сред пострадалите и предстои задържането му за 24 часа, съобщиха от Пътна полиция. От лекия автомобил няма пострадали.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK