Бунтът срещу бюджета: Нова вълна от протести, този път и извън София

Вчера лидерът на „Продължаваме Промяната“ се обърна и към вътрешния министър с предупреждение, че се готвят провокации за демонстрацията, които трябва да бъдат спрени

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  12:13 ч. 01.12.2025 г.

Протести тази вечер ще има в София и в други големи градове на страната.

„Продължаваме промяната-Демократична България“ организират демонстрацията под надслов: „Няма да позволим да ни излъжат“.

Те настояват внесеният в Народното събрание бюджет да бъде оттеглен.

Протестът е подкрепен и от други опозиционни формации – „Възраждане“, МЕЧ и „Алианс за права и свободи“.

Вчера лидерът на „Продължаваме Промяната“ се обърна и към вътрешния министър с предупреждение, че се готвят провокации за демонстрацията, които трябва да бъдат спрени.

Столичната дирекция на полицията създава контролно-пропускателни пунктове на входовете на протеста, съобщи директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов.

По думите му са се появили доста призиви за хулигански действия на протеста довечера.

„В тази връзка ще бъдат изградени контролно-пропускателни пунктове, на които ще бъдат проверявани лица с профил на агресивни граждани, познати от предишни демонстрации. Разчитаме на будните граждани, както и на стюардите, наети от организаторите, за установяване на подготовка на противоправни действия“, обясни Николов.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK