БСП внесе искане за анкетна комисия по казуса „НДК”. В рамките на 2 дни директорът Мирослав Боршош беше отстранен от борда на двореца и предложен отново за шеф.

Той беше обвинен в лошо управление на Двореца на културата и финансови злоупотреби от министъра за Българското председателство на Съвета на ЕС Лиляна Павлова. Премиерът Бойко Борисов обаче внася днес предложение в Министерскоя съвет Боршош да бъда възстановен начело на борда на НДК, а управлението на двореца да премине към Министерството на културата.

Социалистите винят управляващите, че искат да провалят председателството на Съвета на ЕС.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

„Вицепремиер уволнява директор на НДК, премиер го връща и отнема на вицепремиера част от ресора му за председателството. Какво се случва в държавата? Две лобита в ГЕРБ бият ли се кой да вземе обществените поръчки за 50 млн. ремонт в НДК”, коментира Корнелия Нинова, председател на БСП.

Тя допълни, че е доволна, че не са съгласили да дадат Деница Златева, която отговаряш в служебния кабинет за европредседателството, в кабинета на Борисов: "Били сме прави Деница Златева да не участва в това, ще сложите представител на БСП като параван да ви изтрие лицето от далавери".

Спас Гърневски, от ГЕРБ, посочи, че левицата е правото си да иска такава комисия. „В парламентарната група на ГЕРБ не съм забелязал, казвам го най-отговорно - не само в този случай, а в нито един, да има някакви битки за надмощие, напротив”, категоричен е той.

Според негови съпартийци обаче БСП си го връща заради анкетната комисия за изтребителите, а за лобита в партията не може да се говори. "Такива лобита няма, това е естествен начин на говорене на опозицията те са заеми курс на въоръжена отбрана, няма разнобой между Павлова и премиера, работата продължава", каза Цвета Караянчева.

ДПС и "Воля" на Веселин Марешки са "за" анкетната комисия.