Има добър синхрон между президента Румен Радев, коалиция "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) и "ДПС-Ново начало", които се конкурират за политическото пространство в ляво от центъра.
Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в отговор на журналистически въпрос в Силистра относно програмата на правителството за продажба на 4400 държавни имота с отпаднала необходимост.
Борисов заяви, че неговата партия е дясна и смята, че държавата е лош стопанин. Той подчерта, че нито правителството, нито парламентът се опитват да приватизират нещо и не разбира от кого опозицията защитава държавната собственост.
По думите му е нужна прозрачност и партньорство с частния сектор, за да не се рушат и буренясват държавни имоти.
„Битката в център-ляво е толкова голяма, че всеки ден си търсят повод, защото няма какво да правят. Група леви партии, начело с популист президент, си измислят в средата на лятото, защото ПП-тата мисля, че казаха, че с телата си щели да бранят държавната собственост. В същото време ДБ се представят за дясна партия. Пеевски и той ги брани. И Радев брани“, заяви Бойко Борисов.
„Само че не казват от кого ги бранят и кой е тръгнал да приватизира. Какво е останало от разбойническата приватизация да се приватизира, да ги питам“, каза още лидерът на ГЕРБ.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase