Оставката на Кирил Петков е личен акт в една партия. 20 години управлявам ГЕРБ – все си е бъдеще. Чегъртаха ни, арестуваха, биха хора, както Господ казва – „Който нож вади, от нож умира“.

Това коментира председателят на ГЕРБ Бойко Борисов в Народното събрание.

„Още от сглобката ги научих що за птици са. Сега и техните хора научават, публиката научава“, допълни той.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

„Президентът Румен Радев първи ги наложи. След това разбра какво е направил. Той каза, че един ден тази шарлатания ще изчезне“, посочи лидерът на ГЕРБ.

„Никак не ми е приятно. Избирателите като се разочароват от една партия. Ние сме били потърпевши. Трябва да се виждат действия. Най-силният индикатор беше „Спаси София“. Когато те се измъкнаха от коалицията, беше ясно, че знаят неща, които ние можем само да подозираме“, добави Борисов.

Вчера, 25 юни, съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков обяви сам решението си да подаде оставка от всички постове на пресконференция. Той заяви, че поема отговорност за грешка в подбора на хората в София, но беше категоричен, че никой от Изпълнителния съвет на ПП не е знаел за разговорите между районния кмет на „Люлин“ и зам.-кмета на София.

Те станаха публично достояние след изтекъл анонимен запис, който уличава кадри на ПП в корупция. Разговорът продължава 24 минути и се твърди, че е в кабинета на зам.-кмета Барбутов, при когото отива кметът на „Люлин“ Георги Тодоров. Поводът за срещата е участие на фирми в обществени поръчки. „Изслушахме записа на разговора между районния кмет на „Люлин“ Георги Тодоров и зам.-кмета на София Никола Барбутов. Не знам дали този запис е истински, но ако е истински, е провал за интегритета на тези хора“, каза Кирил Петков.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK