Желязков свиква Съвет за сигурност и след него ще каже кой е особеният управител. "Лукойл" е тема на премиера. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в парламента, предаде БГНЕС.
Лидерът на ГЕРБ потвърди, че едно лице ще бъде избрано за особен търговски управител на „Лукойл Нефтохим Бургас“. Името е съгласувано с него и изрази предположение, че премиерът го е обсъдил и с партньорите в управлението.
Лидерът на ГЕРБ заяви, че избраното лице има достатъчно опит. Борисов отговори отрицателно на въпроса дали избраният е бил министър.
Уверявам ви, че в днешния ден ще получим дерогация - 6-месечна, както е в Германия, съобщи Борисов.
След Съвета за сигурност днес премиерът ще каже кой е особеният управител в "Лукойл", ще бъде едно лице, поясни Борисов.
На въпрос дали това е Петко Николов, Борисов отговори отрицателно. По думите му, бъдещият особен управител е съгласуван с лидера на ГЕРБ, работа на премиера е да го съгласува и с останалите коалиционни партньори. Бойко Борисов не знае дали това е станало с лидера на "ДПС – Ново начало" Делян Пеевски. Борисов каза, че предложеният особен управител има достатъчно опит, какъвто е необходим.
По думите му, той не е свързан с "Инсаойл", нито с Пеевски. Нека да назначат особен управител, виждате колко са динамични събитията в света, вече се появяват трилионни фондове в САЩ, които са готови да купят цялата компания, целия ѝ бизнес, отговори Борисов на въпрос дали е възможно "Лукойл" у нас да бъде закупена през Българския енергиен холдинг, пише БТА.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase


