"Милото ми детенце е било обрано. Някой си е позволил да свали обеците от тялото ѝ. Това се е случило, след като е починала в болница "Сърце и мозък" в Плевен".
Това написа във Фейсбук бащата на Сияна - Николай Попов.
"Нямам думи. Сияна е умирала 50 минути, докато пристигне линейка. След това е пътувала още толкова. Починала е в болницата. Почти два часа се е мъчила. И накрая са я обрали. Ще обърна всичко, докато не спрете! Крадци!!!!", написа бащата.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Болница "Сърце и Мозък": Съпричастни сме с болката на бащата на Сияна, но това е скандално набеждаване
"Вчерашната публикация във Фейсбук на г-н Николай Попов, бащата на Сияна, трагично загинала на 31 март 2025 г. в катастрофа, не отговоря на истината. Заслепен от болка, г-н Попов набеди лекарите в "Сърце и Мозък" напълно неоснователно", заявяват от лечебното заведение в право на отговор.
"Детето е докарано с линейка на спешна помощ в 13:14 ч. в състояние, което е несъвместимо с живота. Въпреки това линейката е посрещната от трима реаниматори, педиатър и трима лекари от спешното звено на "Сърце и Мозък’". Административният директор на болницата също е на място", посочват от болницата.
"След констатиране на леталния изход, тялото е предадено на съдебна медицина. Набеждаването и търсенето на медиен отзвук по този скандален начин е меко казано грозно и буди учудване. Съпричастни сме с огромната загуба на г-н Попов, но сме силно притеснени от подхода и напълно безпочвените обвинения към лекарите", казват от болницата в официална позиция, изпратена до БГНЕС.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK