Багери и тежка техника се борят с пораженията след бедствието в Котел. Започна разчистване на щетите след придошлите води. 

Кметът на града отмени бедственото положение, но много хора не могат да влязат в домовете си. Имуществото им е унищожено, а къщите са залети с кал и тиня. Най-пострадал е крайречния квартал "Изток". 

На улица "Иглика" двуметровата вълна е обърнала асфалта и е нанесла най-сериозни материални щети.

Според кмета на Котел само на тази улица за ремонта ще необходими близо 500 000 лева. Поне 20 къщи са наводнени изцяло, а покъщината е унищожена.

Снимка: БГНЕС

След огромната вълна от дома на Пламен Петров остават дъски и керемиди. Стихията дошла с пълна мощ, а хората се втурнали да спасяват деца, заклещени във водния капан. 

"Отидохме и ги изкарахме на по-високи места. Навреме ги спасихме, навреме.Това беше най-голямото чудо на вчерашния ден", казват пострадалите хора.

По чудо се спасява и млада жена, повлечена от приливната вълна. "Събори ме, напълно ме събори, започна да ме влачи, аз се опитвах с ръце, с крака да се хвана за колите, за дръжки, но не успях. Успях да се хвана за плочите,тротоарните, после се изтеглих с ръце…", спомня си тя.

Снимка: БГНЕС

В крайречния квартал обвиняват институциите за непочистеното корито.

Според Димитър Панков – жител на Котел, близката река не е била почиствана поне 10 години.

Иван Деливичев, служител в община Котел, обаче твърди, че редовно се чисти, но и редовно се хвърлят боклуци.

Кметът на Котел е категоричен, че коритото е почистено, а причината за наводнението е поройният дъжд. Описването на щетите продължи през целия ден.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement