След като София се оказа затворена до второ нареждане, един от малкото начини да се стигне до столицата е с влак. Междуградските автобуси не влизат и не излизат от града.
Подобно е и положението във Варна. Ако нямате личен автомобил, на запад от морския град може да се стигне единствено с влак, но при строги мерки. На железопътната гара се допускат само пътници след проверка на декларация и лични документи.
В София днес желаещите да пътуват се брояха на пръсти. Бързият влак за София през Горна Оряховица потегли със 7-8 пътници.
От автогарата във Варна тръгват автобуси само до два областни града – Добрич и Бургас.
От началото на кризата пътниците са намалели с близо 90%, отчита автобусните превозвачи.
При спрени автобуси няма разход за горива, не се плащат тол такси, нито за поддръжка. Но загубите за бранша са за милиони левове.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















