Месец след спирането на аналоговия сигнал, 15% от българите остават без цифрова ефирна телевизия. Въпреки това, от Комисията за регулиране на съобщенията определиха стартa на цифровизацията като успешен.

Част от тези 15% от населението, които нямат покритие на TV сигнал, са социално-слаби. Ако държавата реши, че ще гони 100 % покритие, то трябва да намери съответните финансови ресурси.

Цифрова телевизия все още нямат в 10 населени места в областите Плевен, Враца, Силистра, Бургас, Пазарджик и Велико Търново, заради труднодостъпно покритие на сигнала там.

От регулаторния орган допълниха, че от общо 240 000 ваучери за декодери, 25 000 остават непотърсени.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google