Живко Миланов и неговите съотборници в Том (Томск) сътвориха изненада още на старта на 16-ия кръг руската Премиер лига. Борещият се за оцеляване тим от сибирския град постигна победа с 2:0 срещу намиращия се на второ място в класирането Локомотив (Москва).

Миланов бе титуляр и игра до 83-ата минута, но другият българин в Том Пламен Николов изобщо не попадна в групата. Миланов се отчете и с жълт картон през първото полувреме.

Тимът от Томск стигна до победата с голове на Башкиров в 4-ата и Игнатович от дузпа в 39-ата минути. Интригата окончателно бе убита още в 44-ата мин., когато Тарасов от Локо (Москва) получи втори жълт картон.

С успеха Том събра 12 точки и се изкачи на 13-о място, което обаче още го оставя в зоната на баражите за оставане в групата. Локомотив остава на 2-ра позиция с 33 точки и мач повече от преките си конкуренти – лидерът Зенит, който е с 36 точки и заемащият 3-то място Спартак (Москва) с 30 точки, които обаче предстои да се изправят един срещу друг в неделя.