Зенит се класира за 1/2-финалите на купата на Русия след победа с 4:3 над Кубан. В редовното време и продълженията двубоят завърши наравно 0:0.

Ивелин Попов бе резерва за гостите от Краснодар и се появи на терена в 83-ата минута на мястото на Антон Соснин. Българският национал отбеляза своята дузпа, но трима от съотборниците му - Шарл Каборе, Анхел Деалберт и Леандро, не успяха да се разпишат от бялата точка.

Кержаков, Лукович, Витсел и Семак пък бяха точни за Зенит и класираха тима си напред в турнира.

В останалите мачове Анжи отстрани Динамо (Москва) след успех с 1:0 след продължения, а ЦСКА (Москва) нямаше проблеми с Енисей и победи с 3:0. Двубоят между Ростов и Терек пък е в четвъртък от 17 ч. българско време.