Павел Виданов и Александър Тунчев бяха титуляри за успеха на Заглембие с 1:0 като гост на Полония (Варшава) в среща от 13-ия кръг на полската Екстракласа.

Единственият гол за гостите вкара чешкият ветеран Михал Пападопулос в 62-ата минута, като по този начин донесе 5-и успех на Заглембие в шампионата.

"Оранжево-белите" имат 14 точки и заедно с Рух Хожув поделят 13-ото място в класирането. Полония все пак остава на 2-о място с 24 точки, но изостана на 6 от съгражданите си от Легия.

Четири минути след гола на Пападопулос много груба грешка направи Тунчев, който с глава свали топката на нападателя на домакините и национален състезател Адам Кокошка. Вратарят Михал Глива обаче спаси удара му и запази сензационната победа на гостите.