Велизар Димитров изведе с капитанската лента Металург (Донецк) при успеха с 5:0 над Арсенал (Киев) в мач от деветия кръг на украинското футболно първенство.

Българският халф бе сменен на почивката с 30-годишния нападател Драман Траоре от Мали, който вкара два гола в мача.

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш изведе Металург напред в резултата в 25-ата минута, а в 61-та арменският нападател Геворг Казарян увеличи на 2:0.

В 75-та минута Драман Траоре бе точен за 3:0, в 88-ата минута Жуниор Мораеш вкара своя втори гол в мача, а в добавеното време на срещата. Крайното 5:0 в полза на Металург оформи Драман Траоре.

Така Металург е на девето място във временното класиране. Лидер с пълен актив от 27 точки е Шахтьор (Донецк), следван от Динамо (Киев) с 21.