С гол на Велизар Димитров Металург (Донецк) си осигури място в евротурнирите през следващия сезон. Кръг преди края на първенството на Украйна Металург спечели с 2:0 домакинството си на Черноморец (Одеса), а българинът реализира второто попадение за тима си.

С успеха си отборът от Донецк вече е недостижим на 5-ото място в Премиер лигата с 49 точки и се класира за Лига Европа. Именно Черноморец бе един от преките съперници, но остана 7-и с 42 т.

Велизар Димитров игра през всичките 90 минути за отбора на Металург. Домакините от Донецк поведоха в 34-та минута с гол на Владимир Полевой. В 73-ата минута бившият ни национал след двойно подаване със сръбския полузащитник Джордже Лазич излезе сам срещу вратаря на одесчани Безотосний и с удар от около пет-шест метра изпрати топката в мрежата.  Малко преди да отбележи гола Велизар Димитров получи и жълт картон.