Твенте продължава негативната си серия в холандското първенство и записа четвърти пореден мач без победа, като този път направи равенство 1:1 при гостуването на Цволе от 22-ия кръг на Ередивизи.

Николай Михайлов игра цял мач за тима от Енсхеде и се представи на ниво, като на няколко пъти спаси опасни удари.

Твенте поведе с гол на Душан Тадич в 11-ата минута.

Шест минути по-късно Михайлов спаси сигурен гол след удар на Бенсон с глава. Десет минути преди края на срещата съдията отсъди дузпа в полза на Цволе за извършено нарушение от страна на Фер. За оспорване на съдийското решение Николай Михайлов получи жълт картон.

Дени Авдич беше точен от бялата точка и изравни резултата.

В 89-ата минута българският страж отново направи добро спасяване и запази равенството.

След този кръг Твенте вече се смъкна до 4-то място във временното класиране с 43 точки. Лидерът ПСВ Айндховен е с 47, следван Аякс и Фейенорд с по 44 точки. Цволе е едва 16-и, в зоната, която отрежда участие в бараж за оцеляване, с 20 точки.