Твенте и Николай Михайлов максимално се възползваха от грешките на водачите в холандското първенство ПСВ Айндховен и АЗ Алкмаар в този кръг и спечелиха с 4:1 при гостуването си на Витес от 22-ия кръг на Ередивизи.

Така отборът от Енсхеде вече е с 42 точки на 4-ата позиция и скъси на 3 точки разликата с ПСВ и АЗ, но е и с мач по-малко.

Още в 6-ата минута Лерой Фер даде аванс на Твенте. В 65-ата минута Люк Де Йонг удвои, а в 73-ата Ола Джон направи 0:3.

В 80-ата минута капитанът на гостите Петер Висгерхоф получи червен картон заради нарушение в наказателното поле, а Витес получи право да изпълни дузпа. Вилфред Бони обаче уцели гредата.

Три минути по-късно Твенте стигна и до четвърти гол, дело на Насер Шадли. Домакините все пак стигнаха до почетно попадение и в 88-ата японският национал Майк Хавенаар оформи крайното 1:4.

Витес остава на седмо място в класирането с 32  точки.