Лидерът в руската Премиер лига ЦСКА (Москва) записа класическа победа с 3:0 срещу Амкар (Перм) в мач от 16-ия кръг на шампионата.

За гостите като титуляри започнаха Георги Пеев и Захари Сираков. Двамата останаха на терена до края на двубоя.

ЦСКА излезе напред в резултата в 25-ата минута, когато Расмус Елм бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение на Никола Мялович, който получи и втори жълт картон и напусна терена.

Никола Мялович препъна футболист на домакините в собственото си наказателното поле, а реферът посочи бялата точка и вдигна жълт картон на халфа. Шведският национал Расмус Елм не се поколеба и изведе тима си напред.

ЦСКА продължи да бъде по-добрият отбор и в 73-ата минута Ахмед Муса реализира втори гол във вратата на Амкар, възползвайки се от страхотно подаване на Алан Дзагоев. В продължението на срещата пък Александър Кауна оформи крайното 3:0.

В класирането ЦСКА води с 39 точки, с шест повече от Зенит и Анжи, които са с мач по-малко. Амкар е 11-и с 18 точки.