Александър Тонев влезе като резерва и се отличи с асистенция при победата на Лех (Познан) с 3:2 като гост на последния в класирането Подбешкидзе в последна среща от 13-ия кръг на полското първенство.

Българският национал остана на скамейката за началото на мача, но се появи на терена още в 18-а минута на мястото на контузилия се сърбин Войо Убипарип.

Лех стигна до победата след хеттрик на Бартош Слусарски, който се разписа в 23-ата,68-ата и 77-ата минути, а Тонев асистира за второто попадение. Домакините вкараха головете си в 34-ата и 85-ата минути чрез Роберт Демян и Камил Адамек, а цяло второ полувреме играха с човек по-малко след червен картон на Дариуш Пиетрасяк.

След тази победа Лех е 2-ри в класирането с 26 точки, 4 по-малко от лидера Легия (Варшава). Подбешкидзе дели предпоследното място с Белхатов с едва 5 точки.