Отборът на българските защитници Живко Миланов и Пламен Николов Том (Томск) продулжи негативната си серия в руската Премиер лига.

Новакът записа 7-мо поредно поражение и остана без спечелена точка на последно място в класирането. Том загуби гостуваето си на Спартак (Москва) с 1:2.

Миланов игра цял мач, докато Николов остана на резервната скамейка. Двубоят започна отлично за гостите, които откриха резултата още в 7-ата минута чрез Риков. В добавеното време на първата част Спартак изравни с гол на Мовсисян, а в 76-ата минута Яковлев донесе победата на московския тим.

В друг мач с българско участие Кубан стигна до равенство 0:0 при гостуването си на Криля Советов. Ивелин Попов игра цял мач за тима от Краснодар.

В най-интересния мач от 7-ия кръг вицешампиона Зенит победи като домакин Локомотив (Москва) с 2:1.

Тимът от Санкт Петербург поведе с гол от дузпа реализирана от Широков в 43-ата минута. Локомотив изравни също с гол от дузпа с попадение на Бусуфа (70). Победният гол за Зенит бе дело на Зирянов в самия край на мача.

С тази победа Зенит излезе на втора позиция с актив от 14 точки, Локомотив остана трети с 13 точки. Лидер е шампиона ЦСКА с 17 точки.