Астън Вила успя да измъкне равенство 2:2 при гостуването си на Евертън в мач от 4-ия кръг на английското футболно първенство. Стилиян Петров беше титуляр за гостите и се отличи с хубав гол при изравняването за 1:1.

Евертън беше по-добрият отбор през първото полувреме и съвсем логично се прибра на почивка с гол преднина.  Негов автор бе Леон Осман, а попадението дойде след грешка на Стилиян Петров.

В 19-ата минута Евертън застраши вратата на Астън Вила, българинът изчисти, но не особено успешно и топката попадна в Тим Кейхил, който намери Осман, а той бе точен за 1:0 в полза на домакините.

След гола имаше известно затишие в играта и пред двете врати липсваха по-сериозни положения.

Второто полувреме Вила опита да натисне малко повече, за да търси изравняване и евентуална победа. В 53-ата минута гостите трябваше да получат правото да изпълнят дузпа, но съдията не видя как Лейтън Бейнс бе задържан от Бари Банана в наказателното поле.

В 63-ата минута Стилиян Петров се реваншира за грешката си от първия гол и изравни резултата. Българинът се разписа от около 30 метра с невероятен шут, а попадението дойде доста изненадващо.

Домакините обаче отново успяха да поведат и то само 6 минути по-късно, когато Делф буквално се покатери на гърба на Осман, който беше в наказателното поле, и реферът отсъди дузпа. Точен от бялата точка беше Бейнс.

В 83-ата минута обаче Агбонлахор отново донесе равенство за Вила.