Спас Делев влезе като резерва при загубата на своя отбор Лас Палмас с 1:3 от Алмерия в мач от турнира за купата на краля в Испания.

Бившият играч на ЦСКА се появи на терена в 67-ата минута, но не успя да обърне развоя на мача.

Алмерия набързо си осигури комфортен аванс от 3:0 до 25-ата минута след две попадения на Оскар Диас и едно на Алейкс Видал.

В 60-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, тъй като Кристиан Фернандес получи директен червен картон. 13 минути по-късно Наузет намали, но това не бе достатъчно и Лас Палмас допусна поражение.

Валенсия изненадващо не успя да победи Химнастик (Тарагона). Двата тима направиха нулево равенство и всичко ще се реши в реванша, който е на 19 декември.