С двама българи в състава си Амкар постигна разгромен успех с 5:1 срещу Алания от 21-ия кръг на руската Премиер лига.

Захари Сираков и Георги Пеев бяха титуляри, но Благой Георгиев бе извън състава на тима от Перм. Сираков игра цял мач, а Пеев бе сменен в 90-ата минута.

Българите се представиха силно. След центриране от ъглов удар в 10-ата минута на Пеев резултатът бе открит от Коломейцев, който засече топката и със страхотен шут и реализира за 1:0.

Само шест минути по-късно и Сираков се отчете с голов пас. Защитникът намери непокрит Якубко в наказателното поле и последният се разписа за 2:0. Сираков още веднъж асистира на Якубко и след негово центриране отдясно централният нападател на домакините отбеляза с глава в 29-ата мин.

През второто полувреме, в 63-ата мин., гостите от Владикавказ върнаха един гол чрез Враньеш.

В края на мача Амкар обаче оформи разгромния си успех. Във втората минута от добавеното време Василийев бе точен от дузпа, а минута по-късно Канунников оформи крайното 5:1.

В класирането Амкар заема 11-о място с 22 точки, а Алания е на последната 16-а позиция с 12 точки.

Ивелин Попов също игра за своя Кубан при равенството 1:1 в домакинството на Динамо (Москва). Капитанът на националния ни отбор бе титуляр и бе заменен в 74-ата минута. Кубан ев зоната, даваща право на участие на Лига Европа - на 5-о място с 36 точки, а Динамо е веднага след това с 34 т.

В дербито на кръга Спартак (Москва) и Локомотив (Москва) направиха равенство 0:0.