Димитър Рангелов отбеляза първото попадение за Люцерн, който победи с 2:0 Лозана и се класира за полуфинал за Купата на Швейцария.

Българският нападател бе точен в 61-ата минута, а Дарио Лецкано се разписа 10 минути по-късно.

Рангелов вкара красиво попадение с глава след пробив и центриране на Сали Сар отдясно. Само три минути
по-рано пак по същия начин българинът можеше да се разпише, но топката рикошира и излезе в корнер.

За бившият капитан на Славия това е 6-и гол в турнира за Купата на страната и също така бележи в четвърти пореден мач.

В същото време Тун елиминира Грасхопърс след 0:0 и изпълнение на дузпи, а Цюрих надви с 1:0 като гост Санкт Гален. Мачът между Льо Монт и Базел беше отложен заради замръзнал терен в малкото алпийско градче.