Димитър Рангелов получи червен картон при загубата на Люцерн с 0:2 от Грасхопърс в мач от деветия кръг на швейцарското футболно първенство.

Българският нападател беше отстранен още в деветата минута, след като ритна без топка Токо Нзузи. Причина за невъздържаното действие на Рангелов стана грубо нарушение на халфа от Конго, който след това стъпи и на коляното му.

Главният арбитър Адриан Жакоте обаче прецени, че в ситуацията трябва да покаже директен червен картон на Рангелов и само жълт за Нзузи.

С човек по-малко Люцерн не успя да се спаси от първо домакинско поражение за сезона.

Българският национал Иван Иванов игра цял мач при победата на Базел с 2:0 над домакина Тун в друг мач от кръга. Валентин Щокер от фаул в 56-ата минута и Марсело Диас след подаване на Фабиан Шер при контраатака в края донесоха успеха на шампионите, които с 18 точки останаха на върха на класирането.
Грасхопърс е втори също с 18 точки и мач по-малко, пред Йънг Бойс с 16 точки и Люцерн с 14 точки.