Кубан (Краснодар) спечели Терек (Грозни) с 2:1 в мач от 10-ия кръг на руската Премиер лига. Пълни 90 минути записаха Ивелин Попов и Благой Георгиев, които играха съответно за победителите и за гостите.

Иначе Алексей Лонов даде аванс на Кубан в 32-ата минута, но само четири по-късно Мартин Жиранек възстанови равенството.

Все пак тимът от Краснодар успя да вземе трите точки благодарение на попадение на арменеца Арас Йозбилис в 83-ата минута.

Така Кубан изпревари Рубин (Казан) и вече е седми с 16 точки. Терек пък е четвърти с 19 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) с 21 точки и мач по-малко. В неделя "армейците" играят с друг тим от руската столица - Торпедо, като ще може да проследите сблъсъка пряко в ефира на RING.BG от 12:30 часа.